TRANSFERY

Oficjalnie: Radomiak Radom sprowadził Thabo Cele'a


14 PAŹDZIERNIKA 2021, 17:38


THABO CELE
RADOMIAK RADOM
COVA PIEDADE
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
RPA
TRANSFERY24-letni Thabo Cele parafował umowę z Radomiakiem Radom. Kontrakt z pomocnikiem z RPA obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/2023 z opcją przedłużenia o jeden rok.

Thabo jest wychowankiem rodzimego KZN Football Academy, ale dość szybko zdecydował się na kontynuowanie kariery w Europie, a konkretniej w Portugalii. Tam reprezentował barwy Realu SC, Benfiki Lizbona B oraz przez ostatnie trzy sezony - CD Cova da Piedade. Ogółem ma na swoim koncie 90 występów w Liga Portugal 2, w których zanotował 6 bramek i 3 asysty.

Środkowy pomocnik reprezentował swój kraj na tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zagrał w 3 grupowych meczach kadry narodowej Republiki Południowej Afryki z Japonią, Francją oraz Meksykiem. Był pewnym punktem swojej reprezentacji, która jednak nie zdołała awansować do fazy pucharowej. Dodajmy, że Cele od jakiegoś czasu trenuje z pierwszym zespołem Zielonych.

- Oferta była dla mnie interesująca, chodzi o ligę, o klub, o sposób, w jaki włodarze ze mną rozmawiali - powiedział Thabo po transferze do Radomiaka Radom.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: radomiak.pl | Fot. Radomiak Radom


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI