TRANSFERY

Oficjalnie: Josip Juranović wzmocnieniem Legii Warszawa


29 LIPCA 2020, 18:28


JOSIP JURANOVIĆ
LEGIA WARSZAWA
HAJDUK SPLIT
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYLegia za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zaprezentowała nowego piłkarza. W środę i czwartek odbędą się testy medyczne, po których trzyletni kontrakt z drużyną Wojskowych podpisze Josip Juranović, który dotychczas reprezentował barwy rodzimego chorwackiego Hajduka Split.

24-letni Chorwat całą swoją karierę spędził w ojczyźnie, gdzie grał dla NK Dubrava ZG, skąd przeniósł się w 2015 roku do Hajduka Split. Właśnie zakończony sezon chorwackiej HNL był bardzo udany dla prawego defensora. Rozegrał on aż 32 spotkania, w których zdobył 2 bramki i 3 razy asystował przy bramkach kolegów z zespołu. Prawy obrońca zdążył już zadebiutować w kadrze Chorwacji rozgrywając 2 spotkania. Piłkarz miał podpisany kontrakt z Hajdukiem ważny jeszcze przez rok, dlatego Wojskowym udało się wynegocjować korzystną dla obu stron cenę za piłkarza, mowa o 400 tys. euro plus ewentualne bonusy. Chorwat wyceniany jest na mniej więcej 1,7 miliona euro i z pewnością wzmocni drużynę Mistrza Polski.

Biorąc pod uwagę sytuację kadrową zespołu z Łazienkowskiej jest to przemyślany ruch, ponieważ z powodu kontuzji będący ostatnio w kapitalnej formie Vesović musi pauzować przynajmniej pół roku oraz wiele mówi się o odejściu Michała Karbownika do jednej z topowych europejskich lig. Trener Vuković zostałby tylko z Pawłem Stolarskim, który po transferze z Lechii Gdańsk nie spełnia pokładanych w nim nadziei, ewentualnie jest jeszcze kapitan drużyny - Artur Jędrzejczyk, lecz występuje on obecnie w środku linii obrony, chociaż jest bardzo uniwersalny.

Legioniści przygotowują się do nadchodzących wielkimi krokami eliminacji Ligi Mistrzów i po transferze Mladenovicia z Lechii, Juranović jest kolejnym nabytkiem. Legia nie przestaje szukać wzmocnień, w grę wchodzi coraz więcej interesujących nazwisk, Aleksandar Vuković łącznie oczekuje 5-6 nowych zawodników. Więcej o zamiarach władz Legii dotyczących poczynań na rynku możecie przeczytać tutaj:

Legia Warszawa zainteresowana Alaksandarem Sedlarem oraz Richardem

Rafael Lopes poważnie łączony z Legią Warszawa

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Przemysław Kołodziejski

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI