TRANSFERY

Rafael Lopes poważnie łączony z Legią Warszawa


29 LIPCA 2020, 14:40


RAFAEL LOPES
LEGIA WARSZAWA
EKSTRAKLASA
CRACOVIA
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYNajlepszy strzelec oraz kapitan Cracovii, Rafael Lopes, być może przejdzie do Legii - informują dziennikarze "TVP Sport" - Piotr Kamienicki i Mateusz Miga.

Legia za Portugalczyka ma zapłacić 150 tysięcy euro, czyli kwotę odstępnego wpisaną w kontrakt Lopesa. Cena jest tak niska ze względu na to, że już w styczniu napastnik miał korzystne oferty ze Zjednocznych Emiratów Arabskich, jednak przedłużył umowę z Pasami z gwarancją możliwości odejścia po kampanii. Natomiast w momencie obniżania pensji zawodników z powodu pandemii koronawirusa, Lopes wynegocjował z klubem właśnie taki zapis w kontrakcie.

Rafael Lopes ma za sobą w barwach Cracovii bardzo dobry sezon. W 41 meczach strzelił 12 bramek oraz zaliczył 4 asysty, a wszystko zwieńczył zdobyciem z drużyną Pucharu Polski. Przy ulicy Kałuży spędził rok, po tym jak minionego lata przybył za darmo z portugalskiej Boavisty. Miał wtedy wypełnić lukę w ofensywie po odejściu Airama Cabrery i z pewnością swoje zadanie wykonał dobrze, a wręcz doskonale.

Michał Probierz obecnie także ma już zastępcę dla swojego najlepszego snajpera i jest nim pozyskany niedawno z 2. Bundesligi Marcos Alvarez. Dla Legii z kolei Lopes byłby już drugim letnim wzmocnieniem przed walką o występy w Lidze Mistrzów.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

TVP Sport


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI