TRANSFERY

Oficjalnie: Manchester City kupuje Metinho


16 CZERWCA 2021, 14:21


METINHO
MANCHESTER CITY
FLUMINENSE FC
ESTAC TROYES
ANGLIA
BRAZYLIA
TRANSFERYFluminense FC za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o sprzedaży Metinho do Manchesteru City. Abemly Meto Silu znany jako Metinho jest 18-letnim Brazylijczykiem, graczem środka pola, a jego przejście z Flu ma kosztować The Citizens 5 mln euro plus ewentualne bonusy.

Nowy nabytek Obywateli od razu uda się na roczne wypożyczenie do jednego z klubów grupy City - najpewniej doświadczenie będzie zdobywał w ESTAC Troyes. Francuski klub to przyszły beniaminek Ligue 1 Uber Eats.

Co prawda, nie jest on tak rozpoznawalny w momencie transferu jak jego rodak Gabriel Jesus, ale może dorówna wynikami sportowymi do o sześć lat starszego napastnika, o którego odejściu z Etihad Stadium mówi się coraz głośniej.

Z perspektywy ostatnich lat można uznać tę transakcję za bardzo ciekawą. Wielu Brazylijczyków, którzy w młodym wieku przenieśli się do Europy, osiąga bardzo dobre rezultaty, najlepszymi przykładami mogą być Vinicius Junior i Rodrygo Goes, czyli obecni utalentowani skrzydłowi Realu Madryt.

Metinho podpisał z Manchesterem City długoterminową umowę. Wcześniej mistrz Anglii zakontraktował m.in. jego rodaka, czyli Kayky'ego.

Aktualizacja: Co ciekawe, formalnie to ESTAC Troyes definitywnie sprowadziło do siebie Metinho (miał być wypożyczony tam z Manchesteru City), a nie jak wcześniej przewidywano ekipa The Citizens, ale całą transakcję przeprowadziło City Football Group, z myślą o przyszłym transferze pomocnika na Etihad Stadium. Urodzony w Demokratycznej Republice Konga piłkarz podpisał z beniaminkiem Ligue 1 umowę do 2026 roku, a koszt jego pozyskania wyniósł 5 mln euro.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowinki transferowe (@nowinki_transferowe)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Bartosz Płaziński

Źródło:

News: fluminense.com.br | Fot. Manchester City


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI