TRANSFERY

Oficjalnie: Mikołaj Biegański bramkarzem Wisły Kraków


12 CZERWCA 2021, 15:32


MIKOŁAJ BIEGAŃSKI
WISŁA KRAKÓW
SKRA CZĘSTOCHOWA
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYDziewiętnastoletni golkiper Mikołaj Biegański to nowy nabytek Białej Gwiazdy. Zawodnik dołączy do drużyny Wisły Kraków na zasadzie transferu gotówkowego, wiążąc się z zespołem 13-krotnego mistrza Polski umową obowiązującą przez cztery lata od 1 lipca 2021 roku.

Mikołaj Biegański urodził się 5 kwietnia 2002 roku w Częstochowie i to właśnie w rodzinnym mieście rozpoczął przygodę z futbolem, wstępując w szeregi UKS-u Rakowa. Sezon 2012/2013 przyniósł - wciąż pozostającemu w wieku juniorskim bramkarzowi - zmianę barw na lokalnego rywala, czyli Skrę Częstochowa.

W ekipie Czerwono-Niebiesko-Białych golkiper czynił systematyczne postępy, notując debiut na seniorskim szczeblu już w wieku 16 lat. Od kampanii 2018/2019 Biegański coraz częściej meldował się między słupkami bramki drużyny z województwa śląskiego na szczeblu drugiej ligi, rywalizując o miejsce w podstawowym składzie. Sezon 2020/2021 przyniósł mu zaufanie ze strony sztabu szkoleniowego, który jak do tej pory 32 razy delegował 19-latka do gry w pierwszej jedenastce. Co ciekawe, aż 14 tych spotkań kończył z czystym kontem. Łącznie w barwach Skry zanotował 67 występów.

Utalentowany piłkarz miał okazję zakładać także koszulkę młodzieżowych reprezentacji naszego kraju w ramach kadry U-16 oraz U-17.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI