TRANSFERY

Oficjalnie: Warta Poznań pozyskała Jędrzeja Grobelnego


12 CZERWCA 2021, 15:25


JĘDRZEJ GROBELNY
WARTA POZNAŃ
POGOŃ SZCZECIN
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYByły młodzieżowy reprezentant Polski, blisko 20-letni bramkarz - Jędrzej Grobelny - podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku. Wychowanek Zielonych przechodzi do rewelacji ostatniej kampanii Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin.

- Jako chłopak spędziłem osiem lat w Warcie Poznań, początkowo jako zawodnik z pola, ale szybko zostałem bramkarzem. Chodziłem na mecze Warty jeszcze przed degradacją z pierwszej ligi. To fajne uczucie, że teraz podpisuję kontrakt z klubem, do którego mam sentyment. Wracam po czterech latach przerwy - mówi Jędrzej Grobelny, który do 2017 roku był zawodnikiem Zielonych. Odszedł wtedy do Pogoni Szczecin, a w kończącym się sezonie gra dla pierwszoligowej Miedzi Legnica.

Jędrzej Grobelny 28 czerwca skończy 20 lat. Jako 16-latek był na testach w angielskich klubach - Ipswich Town i Leicester City oraz w Herthcie Berlin. Ma na koncie sześć występów w reprezentacjach Polski do lat 17 i do lat 19 prowadzonych przez Bartłomieja Zalewskiego. Z kadry zna się m.in. z Maikiem Nawrockim, który wiosnę spędził w Warcie Poznań na zasadzie wypożyczenia z Werderu Brema.

Nowy golkiper Zielonych ma 190 cm wzrostu i waży 83 kg. Jest pierwszym wzmocnieniem poznańskiego klubu przed kampanią 2021/2022.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wartapoznan.pl | Fot. Warta Poznań


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI