TRANSFERY

Oficjalnie: Arsenal żegna się z czterema zawodnikami


03 CZERWCA 2021, 23:22


DANI CEBALLOS
DAVID LUIZ
MARTIN ODEGAARD
MATHEW RYAN
ARSENAL FC
PREMIER LEAGUEW dniu dzisiejszym Arsenal FC za pośrednictwem swojej strony internetowej i mediów społecznościowych poinformował, że klub opuści czterech ważnych dla Mikela Artety piłkarzy. Są to: David Luiz, Dani Ceballos, Martin Ødegaard i Mathew Ryan. Wszystkim wymienionym 30 czerwca kończą się kontrakty, które nie zostaną przedłużone.

David Luiz występował w klubie z Londynu od 2019 roku, przechodząc do niego z lokalnego rywala - Chelsea, w której barwach rozegrał prawie 250 meczów podczas dwóch pobytów w zespole, oddzielonych epizodem w PSG. Grając dla Arsenalu wziął udział w 73 spotkaniach i bez wątpienia pomógł Kanonierom zdobyć Tarczę Wspólnoty oraz FA Cup. Był ważnym elementem układanki Artety, a teraz pozostaje bez pracodawcy, choć mówi się o zainteresowaniu jego osobą ze strony kilku drużyn z MLS.

Martin Ødegaard i Dani Ceballos przebywali w Londynie na wypożyczeniu z Realu Madryt. Norweg w minionym sezonie pojawił się na boiskach Premier League 14 razy i poczuł styl angielskiego futbolu. Możliwe, że pomoże mu to ustatkować swoją pozycję w ekipie Królewskich i nie będzie musiał więcej tułać się po wypożyczeniach. Ceballos natomiast w trakcie dwóch lat spędzonych u Londyńczyków rozegrał 77 meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Był ważnym zawodnikiem linii pomocy Arsenalu. Od pierwszego lipca wraca do Realu, a biorąc pod uwagę ostatnie problemy kadrowe Los Blancos możliwe, iż przebije się on nawet do pierwszego składu. Dani nie jest przecież nowicjuszem, ponieważ w samym Madrycie ma na swoim koncie 56 spotkań, a w reprezentacyjnej koszulce wybiegał na murawę 11 razy.

Mathew Ryan powraca do Brighton, z którego był wypożyczony właśnie do Arsenalu. W trakcie półrocznego pobytu u Armat golkiper rozegrał 3 ligowe mecze. Australijczyk po powrocie do swojego klubu będzie musiał walczyć o miejsce w bramce z młodszym o sześć lat Robertem Sanchezem.

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Mateusz Kołodziej

Źródło:

News: arsenal.com | Fot. Arsenal FC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI