TRANSFERY

Oficjalnie: Filip Balaj napastnikiem Cracovii


24 MAJA 2021, 15:22


FILIP BALAJ
MKS CRACOVIA
FC VION ZLATE MORAVCE-VRABLE
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYCracovia wzmocniła linię ataku. Nowym graczem Pasów został 23-letni Filip Balaj. Słowacki napastnik wiąże się z najstarszym klubem sportowym w Polsce trzyletnią umową.

Mimo młodego wieku, Balaj zdążył już zbudować swoją pozycję w rodzimej lidze, zdobywając dwucyfrowe liczby bramek we wszystkich klubach, których barwy reprezentował. Za Słowakiem rok w piątym zespole kończącego się sezonu Fortuna Ligi, FC ViOn Zlate Moravce-Vrable. W 29 łącznie rozegranych spotkaniach nowy napastnik Pasów trafiał do siatki 15-krotnie, dwa razy notując też asystę. Jego dobra dyspozycja znacząco przyczyniła się do wysokiej pozycji zespołu ViOn, który zazwyczaj zajmował niższe pozycje w ligowej tabeli.

Zlate Moravce to także rodzinna miejscowość Balaja, który jednak w początkach kariery związał się z klubami z sąsiednich miejscowości. Jako junior reprezentował kolejno Novą Ves nad Zitavou, a także Spartaka Vrable. Na poziom seniorski wkroczył w zespole z piątego najludniejszego miasta Słowacji, a zarazem stolicy regionu - Nitry.

Przez 2,5 roku gry w FC Nitra przeszedł przez drogę od awansu z zaplecza słowackiej ekstraklasy, po ugruntowanie pozycji drużyny na najwyższym szczeblu ligowym. Przez 74 spotkania zdobył 34 bramki, dwukrotnie asystując. Zapracował także na powołania do kolejnych reprezentacji młodzieżowych - od U18 po U21. W słowackich kadrach juniorów grał regularnie, trafiając do siatki na każdym kolejnym szczeblu.

W lutym 2018 roku, jako 20-latek, przeszedł do drużyny ówczesnego mistrza Słowacji, zespołu MSK Zilina. Tam przez kolejne ponad dwa lata ustrzelił 16 bramek w 69 meczach, trzykrotnie notując ostatnie podanie. Do rodzimego miasta powrócił u progu kończącego się sezonu - teraz dołącza do Pasów, będących jego pierwszym klubem poza Słowacją. Kontrakt nowego napastnika Pasów zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: cracovia.pl | Fot. MKS Cracovia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI