TRANSFERY

Oficjalnie: Łukasz Sierpina powraca do Korony Kielce


20 MAJA 2021, 22:36


ŁUKASZ SIERPINA
KORONA KIELCE
TS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYŁukasz Sierpina to drugie wzmocnienie Korony Kielce przed sezonem 2021/2022. Kontrakt zawodnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Scyzory zastrzegły sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejną kampanię.

33-latek występuje na pozycji lewego skrzydłowego. Ostatnio był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. W zakończonych niedawno rozgrywkach PKO Ekstraklasy rozegrał 22 spotkania, w których zanotował 6 asyst. Kolejne dwa mecze dołożył w Pucharze Polski.

- Jestem szczęśliwy, że po pięciu latach wracam do Korony. Czas spędzony w Kielcach wspominam bardzo dobrze. Nie mogę doczekać się startu nowego sezonu. Dam z siebie wszystko, by pomóc drużynie w realizacji celu, jakim jest awans do Ekstraklasy - powiedział Łukasz Sierpina.

Łukasz jest świetnie znany kieleckiej publiczności. Żółto-czerwone barwy przywdziewał w latach 2012-2016 z przerwą na pobyt w Dolcanie Ząbki. Wówczas zagrał dla świętokrzyskiej drużyny 62 razy, strzelił 1 bramkę i 5-krotnie był autorem ostatniego podania. Wychowanek Czarnych Rokitki po opuszczeniu Korony trafił do ekipy Górali. Dla zespołu z Bielska-Białej wystąpił w 152 spotkaniach, w których zdobył 18 goli, a do tego dorzucił 33 asysty.

- Cieszymy się, że Łukasz dołączy do nas po kilkuletniej przerwie. To bardzo ambitny chłopak, który przez długi czas utożsamiał się z Koroną, co jest dla nas niezwykle ważne. Jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach. Zwiększy nasze możliwości w ataku i z pewnością pomoże nam swoim doświadczeniem w walce o Ekstraklasę - tak podsumował ten transfer dyrektor sportowy, Paweł Golański.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: korona-kielce.pl | Fot. Korona Kielce


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI