TRANSFERY

Oficjalnie: Arka Gdynia przygarnęła Huberta Adamczyka


20 MAJA 2021, 22:31


HUBERT ADAMCZYK
ARKA GDYNIA
WISŁA PŁOCK
FORTUNA 1 LIGA
EKSTRAKLASA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Arki Gdynia został Hubert Adamczyk. Ofensywny pomocnik związał się z Żółto-Niebieskimi trzyletnim kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Treningi z drużyną 23-latek rozpocznie wraz ze startem okresu przygotowawczego do kolejnego sezonu.

Hubert Adamczyk urodził się 23 lutego 1998 roku w Bydgoszczy i jest wychowankiem tamtejszego Zawiszy. W lipcu 2014 roku przeprowadził się do Londynu, gdzie rozpoczął przygodę w juniorskich zespołach Chelsea. Jako 17-latek podpisał z The Blues zawodowy kontrakt. Rok później wrócił do Polski i związał się z Cracovią - po kilku tygodniach zadebiutował w Ekstraklasie.

Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Olimpii Grudziądz, po czym podpisał kontrakt definitywny z Wisłą Płock. Kampania 2018/2019 to wypożyczenie do pierwszoligowego GKS-u Tychy i sześć goli w 26 meczach. W lutym 2020 roku Adamczyk zadebiutował w barwach Nafciarzy. Przez okres trwania umowy, która właśnie upływa, zagrał dla płocczan 23 razy oraz zdobył jedną bramkę.

Nowy zawodnik Arki był również młodzieżowym reprezentantem Polski. Grał w każdym z roczników od U-16 do U-20, w których zanotował 38 meczów i sześć goli.

- Sprowadzeniem Huberta do Arki interesowaliśmy się już w ubiegłym roku. Cieszy mnie fakt, że przed rozpoczęciem kolejnego sezonu udało nam się podpisać długoletni kontrakt. Jestem przekonany, że w żółto-niebieskich barwach Hubert potwierdzi swój ogromny talent i wniesie dużo jakości do naszego zespołu - powiedział po podpisaniu umowy Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Arki. Miałem okazję być na trybunach podczas wczorajszego meczu z Sandecją. Atmosfera, którą zastałem utwierdziła mnie w przekonaniu, że tacy kibice i takie miasto jak Gdynia zasługują na Ekstraklasę. Wierzę, że w przyszłym sezonie właśnie tam zagramy - komentuje przeprowadzkę do Gdyni Hubert Adamczyk.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: arka.gdynia.pl | Fot. Arka Gdynia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI