TRANSFERY

Oficjalnie: Piast Gliwice zakontraktował Michaela Ameyawa


20 MAJA 2021, 22:27


MICHAEL AMEYAW
PIAST GLIWICE
WIDZEW ŁÓDŹ
PKO BP EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYPiastunki informują, że nowym zawodnikiem Piasta został Michael Ameyaw. 20-latek podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku.

- Jestem zadowolony, że podpisałem kontrakt z Piastem. Traktuję to jako wyzwanie i szansę, którą jestem pewien, że wykorzystam. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego klubu. Postawiłem sobie określone cele, które będę chciał zrealizować. Mam nadzieję, że całą drużyną będziemy sięgać po wysokie lokaty w lidze - powiedział Michael Ameyaw po podpisaniu umowy.

Michael Ameyaw swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Warszawa. Urodzony w Łodzi piłkarz, mający także ghański paszport, przez ostatnie trzy lata reprezentował barwy Widzewa Łódź z półroczną przerwą, kiedy przebywał na wypożyczeniu w Bytovii Bytów. W trwających jeszcze rozgrywkach Fortuna 1 Ligi wystąpił w 22 meczach, w których zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty. - Na pewno presja nie jest mi obca. Miałem możliwość zderzyć się z tym podczas pobytu w Widzewie. Mogę zagwarantować, że na boisku będę dawał z siebie sto procent, dokładając do tego piłkarską jakość - zaznaczył nowy piłkarz Niebiesko-Czerwonych.

- Zdecydowaliśmy się na transfer Michaela ze względu na jego duży potencjał. W swojej grze wykazuje się między innymi dobrą techniką oraz świetnym dryblingiem. Jest szybki i potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden. Z pewnością wzmocni konkurencję w naszym zespole na skrzydle, choć może również grać jako ofensywny pomocnik - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

- Cieszymy się, że Michael podpisał z nami kontrakt. Jesteśmy pewni, że w Piaście Gliwice będzie miał idealne warunki do rozwoju, a swoją przebojowością wniesie sporo do naszej drużyny - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice. Michael Ameyaw dołączy do zespołu wraz ze startem okresu przygotowawczego.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: piast-gliwice.eu | Fot. Piast Gliwice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI