TRANSFERY

Oficjalnie: Cracovia sięgnęła po Jakuba Jugasa


17 MAJA 2021, 18:39


JAKUB JUGAS
CRACOVIA
SLAVIA PRAGA
PKO BP EKSTRAKLASA
POLSKA
CZECHY
TRANSFERYPoznaliśmy pierwszy transfer tegorocznego letniego okienka - do Cracovii za darmo dołączył 29-letni czeski stoper, Jakub Jugas. Obrońca wiąże się z najstarszym klubem sportowym w Polsce umową do czerwca 2024 roku.

Nowy defensor Pasów do tej pory występował wyłącznie w najwyższej rodzimej lidze. W jej ramach zdążył jednak wyrobić sobie markę, która doprowadziła go m.in. do występów w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. W dorosłej czeskiej kadrze Jugas zagrał na ten moment dwukrotnie, a od pierwszego powołania w 2017 roku niezmiennie pozostaje w orbicie zainteresowań selekcjonera, uczestnicząc w reprezentacyjnych zgrupowaniach. Przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowe, notując regularne występy łącznie w sześciu czeskich reprezentacjach - od tej do lat 16 po seniorów.

Urodzony na północy kraju zawodnik pierwsze kroki piłkarskie stawiał jednak w oddaleniu od rodzinnego miasta Mlada Boleslav. Do swojego debiutu na szczeblu seniorskim dojrzewał w ekipach juniorów drugoligowego wówczas FC Zlin. Po zadomowieniu się w składzie pierwszego zespołu, jesienią 2012 roku ówczesny 19-latek udał się na pierwsze wypożyczenie do klubu z najwyższej czeskiej klasy rozgrywkowej. Jako gracz FK Pribram wszedł na poziom rodzimej ekstraklasy, z którego - reprezentując kolejne kluby - już nigdy później nie zszedł.

W 2015 roku, wracając do ekstraklasowego już wówczas Zlina, Jugas rozpoczął najbardziej obfity w trofea okres swojej kariery. Nowy stoper Pasów to trzykrotny zdobywca Pucharu Czech, który wygrywał prawem serii przez trzy kolejne sezony - aż do rozgrywek 2018/19, wówczas już ze Slavią Praga.

To właśnie z drużyny tegorocznego ćwierćfinalisty Ligi Europy wypożyczony został do zespołu innego czeskiego pucharowicza - Slovana Liberec, z którym również występował na arenie europejskiej. Jakub Jugas w sezonie 2020/21 miał za sobą między innymi cztery pełnowymiarowe występy w fazie grupowej Europa League, w której rywalami Slovana były zespoły Gentu, Crvenej Zvezdy oraz niemieckiego Hoffenheim. Z dwóch pozostałych spotkań grupowych wykluczyło go zakażenie koronawirusem. We wszystkich rozgrywkach zagrał łącznie 28 meczów - wszystkie w pełnym wymiarze czasowym.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: cracovia.pl | Fot. MKS Cracovia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI