TRANSFERY

Oficjalnie: Piast Gliwice wykupił Dominika Steczyka


30 KWIETNIA 2021, 11:43


DOMINIK STECZYK
PIAST GLIWICE
NUERNBERG
EKSTRAKLASA
POLSKA
NIEMCY
TRANSFERYPiast Gliwice poinformował o skorzystaniu z opcji pierwokupu Dominika Steczyka z 1. FC Nürnberg. Dotychczas wypożyczony 22-latek związał się z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2023 roku.

- To w pełni przemyślana decyzja. Zdecydowałem się na ten krok i jestem szczęśliwy, że tak potoczyła się ta sytuacja. Myślę, że jest to dobra decyzja dla obu stron. Jestem w Piaście już dwa lata i wiem, jak funkcjonuje klub oraz znam ludzi, którzy tutaj pracują. Z sezonu na sezon jest coraz lepiej i mam nadzieję, że kolejny będzie dużo lepszy - powiedział Dominik Steczyk po podpisaniu kontraktu.

- Osobiście cieszę się, że wychodzę z wieku młodzieżowca, bo moim zdaniem na młodych zawodników patrzyło się dość specyficznie. Po tym sezonie ten okres będę miał za sobą, więc będę mógł w pełni skupić się na rywalizacji, "normalnym" funkcjonowaniu w zespole i na najbliższym czasie - przyznał 22-latek.

Dominik Steczyk trafił do Piasta w lipcu 2019 roku na zasadzie wypożyczenia. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 50 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował trzy asysty.

- Doceniliśmy determinację Dominika i jego sumienną pracę. Wiążemy z tym zawodnikiem duże nadzieje i wiemy, że jeszcze wielokrotnie udowodni swoją wartość - przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

- Dominik jest z nami już dwa lata, widzimy jak się rozwija. W pierwszym roku, kiedy przychodził do nas jako młodzieżowiec, nie notował wielu występów w pierwszym składzie. W kolejnej rundzie grał więcej i stwarzał sytuacje. Brakowało jedynie skuteczności i liczb. Obecny sezon utwierdził nas w przekonaniu, że warto na niego postawić, ponieważ jego forma stale rośnie. Zdobywa bramki, notuje asysty, na nim także dyktowane są rzuty karne. Jest ważną postacią i nawet bez przepisu o młodzieżowcu, miałby szanse na grę, dzięki swoim umiejętnościom. Jestem przekonany, że Dominik Steczyk przyczyni się jeszcze do kolejnych sukcesów zespołu - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: piast-gliwice.eu | Fot. Piast Gliwice


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI