ANGLIA

Oficjalnie: Tottenham Hotspur zwolnił Jose Mourinho


19 KWIETNIA 2021, 12:39


RYAN MASON
JOSE MOURINHO
CHRIS POWELL
TOTTENHAM HOTSPUR
PREMIER LEAGUE
ANGLIATottenham Hotspur za pomocą swoich mediów społecznościowych ogłosił zwolnienie portugalskiego trenera.

The Special One objął stery w angielskim zespole w listopadzie 2019 roku po zwolnieniu Mauricio Pochettino przez prezesa klubu - Daniela Levy'ego. Portugalczyk miał wnieść świeżość, nowe spojrzenie na grę i zajść jeszcze dalej niż jego poprzednik, który w sezonie 2018/2019 dostał się wraz z Kogutami do finału prestiżowej Ligi Mistrzów.

Niestety w kampanii 2019/2020 Spurs zajęli dopiero 6. miejsce, które nie zagwarantowało występów w Lidze Mistrzów. Jednak początek sezonu 2020/2021 zapowiadał się bardzo obiecująco, a Tottenham Hotspur, dzięki takiemu startowi, był wymieniany w gronie faworytów do wygrania Premier League. Niestety czas szybko zweryfikował angielską ekipę, a obecnie (po 32. kolejkach) zajmuje siódmą lokatę w ligowej tabeli.

Jose Mourinho poprowadził Tottenham Hotpsur w 86 meczach, z których wygrał 46, przegrał 24, a zremisował 17. Jego zespół zdobywał 1,77 punkta na spotkanie.

Drużynę z Londynu tymczasowo (przynajmniej do końca kampanii) przejął dotychczas pracujący z młodzieżowymi ekipami Spurs 29-letni Ryan Mason, który będzie najmłodszym szkoleniowcem w historii Premier League. Byłemu zawodnikowi Tottenhamu pomagać ma Chris Powell (ex Huddersfield Town).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Oskar Stachyra

Źródło:

News: tottenhamhotspur.com | Fot. Manchester United


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI