TRANSFERY

Oficjalnie: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski przekonała Petera Suswama


14 MARCA 2021, 22:08


PETER SUSWAM
OSTROVIA 1909 OSTRÓW WIELKOPOLSKI
VICTORIA SKARSZEW
PLATEAU UNITED FCByły reprezentant Nigerii Peter Suswam (urodzony 5 września 1991 roku) zasila drużynę Ostrovii 1909 na rundę wiosenną PROEKO czwartej ligi.

Ostatnim klubem Nigeryjczyka była Victoria Skarszew, ale jego CV jest dość ciekawe. Peter Suswam gra na pozycji bocznego obrońcy. Jest wychowankiem nigeryjskiego klubu Wikki Tourists FC. Ma na koncie występy w kadrze Nigerii do lat 20, zdobywając z kolegami Młodzieżowe Mistrzostwo Afryki. W 2010 roku rozegrał także dwa mecze w dorosłej reprezentacji Nigerii znanej jako Super Orły. Całkiem nieźle zaprezentował się na rozgrywanych w Kolumbii Mistrzostwach Świata do lat 20. Nigeria odpadła w ćwierćfinale po dogrywce w spotkaniu z Francją, a Peter Suswam zagrał we wszystkich meczach i zdobył jedną bramkę.

Następnie zakotwiczył w Europie, a dokładniej w portugalskiej Vitorii Setubal - przez trzy lata zagrał 11 razy we wszystkich rozgrywkach. W 2014 roku trafił do Stali Rzeszów. Został ulubieńcem kibiców zdobywając pięknego gola w derbowym pojedynku przeciwko Resovii. Występował również w Albanii. Peter Suswam kiedyś był nawet na testach w Wiśle Kraków, ale ostatecznie nie podpisał kontraktu.

 

Były reprezentant Nigerii, Peter Suswam (ur. 05.09.1991) zasila drużynę Ostrovii 1909 przed startem rundy wiosennej...

Opublikowany przez Ostrovię 1909 Czwartek, 11 marca 2021

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: ostrovia1909.pl | Fot. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI