INNE

Rapowe utwory o tematyce piłkarskiej [CZĘŚĆ 2]


04 MARCA 2021, 10:17


CYWIL
TACO HEMINGWAY
TUZZA
QUEBONAFIDE
EDEN HAZARD
MICHAEL ESSIEN
GAZZA"Znowu po tych klubach żonglerka jak Dele Alli" - ostatnio pisaliśmy między innymi o numerze "Dele" w wykonaniu Taco Hemingwaya. Dzisiaj skupiliśmy się po raz drugi na rapowych utworach, których tytuły nawiązują do tematyki piłkarskiej. Zapraszamy do odsłuchu, a także życzymy Wam dobrej zabawy.


"Wokoło lata koko, à propos, oni to robią tak à propos, à propos, nie mieli w planach, tylko tak à propos, à propos, i nie wycofają się jak Bakayoko, Baka-Bakayoko."

Tiemoue Bakayoko to francuski defensywny pomocnik, który w razie potrzeby cofa się do obrony. We wspomnianym wersie imprezowicze zaczynają zażywać narkotyki i nie będą mogli przestać. Bakayoko swoją sławę zawdzięcza w dużej mierze grze "FIFA 18", w której Francuz był kochany przez graczy trybu Ultimate Team. W tej edycji gry każdy w swoim klubie posiadał tego pomocnika i był on nieodłączną częścią każdego składu.


W tekście rapera "Cywila" odnajdziemy wiele nawiązań do boisk Premier League. Praktycznie każdy wers to gra słów wiążąca w sobie odniesienia do angielskiej ekstraklasy."Boję się, że wszystkich stracę, nim skończę czterdziestkę i te urodziny sam spędzę jak w Madrycie Essien (kto?)."

Ghańczyk był wypożyczony na sezon do Realu Madryt i zaplanował imprezę z okazji 30. urodzin. Na przyjęcie urodzinowe, które miało być obchodzone hucznie, przybyło tylko dwóch piłkarzy Królewskich - Ricardo Carvalho oraz Luka Modrić, którzy znali go jeszcze z czasów występów w Premier League.


"Zabili nam ziomów, a wcale nie było tu żadnych wystrzałów,

Zabawy nie było bez wódy i dragów, jak goli bez strzałów,

Kiwają dzieciaków na blokach i uczą tu co się opłaca,

A każdy przysięgał na Boga, że w życiu nie skończy jak GAZZA."

Gazza to pseudonim słynnego Paula Gascoigne'a, byłego reprezentanta Anglii. W czasie swojej kariery nadużywał on alkoholu oraz miał ciężką depresję. Raper "Luca Ricci" w tym wersie zaznacza, iż kiedyś każdy chłopak chciał spełniać marzenia i wejść na szczyt. Jednak nikt nie myślał, do czego mogą doprowadzić używki oraz rozrzutny styl życia.


"Szybki powrót do początków, gdy Adam miał Ewę,

Bo w końcu Eden to Hazard, ale czy Hazard to Eden?"

Gra dwoma wyrazami. W pierwszym wypadku piłkarz - Eden Hazard, w drugim raper "Muflon" zastanawia się, czy hazard (na przykład: poker) to eden (niebo).

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Stanisław Pietraszko

Źródło:

News: własny, Genius


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI