TRANSFERY

Oficjalnie: Armand Ella Ken wrócił do Sandecji Nowy Sącz


02 MARCA 2021, 15:51


ARMAND ELLA KEN
MKS SANDECJA NOWY SĄCZ
FC BARCELONA
MASHAL MUBAREK
TRANSFERYWychowanek FC Barcelony, Armand Ella Ken, ponownie został zawodnikiem pierwszoligowego klubu. 28-letni pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca bieżącego roku z opcją przedłużenia o rok - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Sandecji Nowy Sącz.

Armand Ella Ken piłkarskiego rzemiosła uczył się w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia. W 2011 roku reprezentując Kamerun w kategorii wiekowej U-20 zdobył prestiżowe wicemistrzostwo Afryki.

W sezonie 2012/2013 przeniósł się do wschodniej Europy, gdzie bronił barwy Karpat Lwów, rok później próbował swoich sił w węgierskim Kaposvari Rakoczi FC. Do Nowego Sącza trafił w 2014 roku, by zadebiutować 15 listopada w meczu ze Stomilem Olsztyn. Kameruński pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony już w drugim spotkaniu, kiedy zdobył dwa gole przeciwko GKS-owi Tychy.

Łącznie Armand Ella Ken rozegrał w Biało-Czarnych jedenaście meczów, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Po odejściu z nowosądeckiego zespołu dłuższy okres spędził na Ukrainie, w klubie Inhułeć Petrowe (58 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie). Warto dodać, iż nowym dyrektorem akademii Sandecji Nowy Sącz został Rafał Wisłocki (ostatnio związany z Wisłą Kraków).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: sandecja.pl | Fot. MKS Sandecja Nowy Sącz


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI