TRANSFERY

Oficjalnie: ZKS Olimpia Elbląg sprowadziła Aleksandra Wańka


25 LUTY 2021, 14:33


ALEKSANDER WANIEK
ZKS OLIMPIA ELBLĄG
LEGIA WARSZAWA
DRUGA LIGA
POLSKA
TRANSFERYNowy pomocnik melduje się na Agrykola 8. Aleksander Waniek przenosi się z rezerw Legii Warszawa do Olimpii Elbląg. Wypożyczenie zawodnika obowiązywać będzie do końca bieżącego sezonu - czytamy na oficjalnej stronie internetowej drugoligowego zespołu.

- Jest to dla mnie kompletnie nowa sprawa, bo jestem rodowitym warszawiakiem, całe życie spędziłem w Legii, licząc, że uda mi się przebić do pierwszego zespołu i zadebiutować. Niestety kontuzje pokrzyżowały moje plany, bo myślę, że rozwijałem się w naprawdę dobrym tempie. Wiadomo jest to takie gdybanie, ale uważam, że była szansa, by zadebiutować lub grać od kilku lat na szczeblu centralnym. Wracając do tematu transferu, to jestem bardzo pozytywnie nastawiony i cieszę się, że trafiłem do Olimpii. Myślę, że to może być dla mnie krok w przód w rozwoju piłkarskim. Jest to coś dla mnie nowego, bo wyprowadzam się po piętnastu latach z domu, ale to też dobrze. Sam czuje, że potrzebowałem zmiany, wyjechać z większego miasta, trochę się usamodzielnić. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i myślę, że mogę pomóc drużynie pod względem piłkarskim i rozwojowym - mówi Aleksander Waniek.

- Myślę, że potrafię bardzo szybko myśleć i przyśpieszać grę, nie panikuję pod presją. Nie chcę też składać nie wiadomo jakich obietnic, bo wolę na boisku pokazać, na co mnie stać, ale na pewno lubię małą, techniczną grę, mam całkiem niezły przerzut i strzał. Mam nadzieję, iż już niedługo kibice się o tym przekonają, a w tym już moja rola - zakończył dwudziestodwuletni środkowy pomocnik.

Olimpia Elbląg ogłosiła także parafowanie umowy z Sebastianem Bartlewskim, który przechodzi do drugoligowej ekipy z Bałtyku Gdynia.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: zksolimpia.pl | Fot. ZKS Olimpia Elbląg


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI