TRANSFERY

Oficjalnie: Wisła Kraków wypożyczyła Urosa Radakovicia


24 LUTY 2021, 20:35


UROS RADAKOVIĆ
WISŁA KRAKÓW
SPARTA PRAGA
PKO BP EKSTRAKLASA
CZECHY
TRANSFERYKadrę Wisły Kraków wzmacnia 26-letni środkowy obrońca Uros Radaković. Zawodnik trafił pod Wawel na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Sparty Praga - czytamy na oficjalnej stronie internetowej ekstraklasowej ekipy.

Uros Radaković urodził się 31 marca 1994 roku w Belgradzie. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Crvenej Zvezdy, skąd następnie przeniósł się do drużyny FK Proleter Nowy Sad. W 2012 roku serbski defensor postanowił spróbować swoich sił poza granicami ojczyzny i zdecydował się na przeprowadzkę do Włoch, reprezentując takie kluby, jak Bologna FC oraz Novara Calcio 1908.

W 2015 roku Radaković udał się na wypożyczenie do Sigmy Ołomuniec, gdzie dwa lata później przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego. Niebiesko-białą koszulkę przywdziewał w 81 meczach, notując w tym czasie dwa ostatnie podania. W 2018 roku zawodnik zamienił Ołomuniec na Pragę, zasilając szeregi tamtejszej słynnej Sparty.

Mierzący 194 cm obrońca w barwach klubu ze stolicy Czech rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. W ostatnim czasie piłkarskiego doświadczenia nabywał w rosyjskim FK Orenburg oraz kazachskim FK Astana, gdzie przebywał na wypożyczeniu. Uros Radaković ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Serbii.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków SA


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI