TRANSFERY

Oficjalnie: Cracovia przekonała Jakuba Koseckiego


24 LUTY 2021, 13:33


JAKUB KOSECKI
CRACOVIA
ŚLĄSK WROCŁAW
ADANA DEMIRSPOR
EKSTRAKLASA
TRANSFERYW ramach zimowego okna transferowego do Cracovii dołączył Jakub Kosecki. Urodzony w Warszawie skrzydłowy to gracz z wieloletnim doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce - czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego klubu.

W barwach kolejno Legii, Lechii Gdańsk oraz wrocławskiego Śląska Kosecki rozegrał 102 spotkania w PKO BP Ekstraklasie, dziewiętnastokrotnie trafiając do siatki. Siedemnaście razy również asystował. Jako zawodnik zespołu z Warszawy trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar.

Pierwsze sportowe szlify Kosecki zdobywał jednak w klubach zagranicznych. Do szesnastego roku życia reprezentował juniorskie drużyny we Francji (FC Nantes i Montpellier) oraz Stanach Zjednoczonych (Chicago Fire). Do Polski wrócił u progu sezonu 2006/2007, szkoląc się przez dwa lata w MUKS Kosa Konstancin.

Pięciokrotny reprezentant Polski ostatnio występował dla tureckiej drugoligowej Adany Demirspor, ale po wygaśnięciu kontraktu był do wzięcia za darmo, z czego skorzystała Cracovia. Jego umowa będzie ważna do 30 czerwca 2021 roku.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: cracovia.pl | Fot. MKS Cracovia


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI