TRANSFERY

Oficjalnie: Wisła Kraków przedstawia Davida Mawutora


19 LUTY 2021, 20:41


DAVID MAWUTOR
WISŁA KRAKÓW
ŻETYS TAŁDYKORGAN
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYSzeregi Białej Gwiazdy zasilił 28-letni defensywny pomocnik David Mawutor. Pochodzący z Ghany zawodnik podpisał z trzynastokrotnym mistrzem Polski kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. W umowie uwzględniono opcję przedłużenia - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków.

David Mawutor urodził się 12 kwietnia 1992 roku w stolicy Ghany - Akrze. Nowy piłkarz Wisły może posługiwać się także obywatelstwem tadżyckim. Mierzący 181 cm gracz pierwsze piłkarskie kroki stawiał w swojej ojczyźnie, broniąc barw młodzieżowych zespołów Thyword FC oraz YF Juventus Sporting Club. W 2012 roku zawodnik postanowił spróbować swoich sił za granicą i przeniósł się do Tadżykistanu, dołączając do zespołu Ravshan Kulob.

W kraju środkowej Azji zawodnik występował także w stołecznej drużynie Istiqlol Duszanbe, gdzie w latach 2014-2018 prezentował swoje piłkarskie umiejętności i zbierał cenne doświadczenie, po czym przeniósł się do kazachskiego Żetysu Tałdykorgan, którego koszulkę zakładał do stycznia 2021 roku. Łącznie w trykocie tego klubu David Mawutor rozegrał 79 spotkań, zdobył trzy bramki oraz zanotował trzy asysty. Może on grać również na pozycji stopera.

Fachowy portal "Transfermarkt.de" wycenia Davida Mawutora na 650 tysięcy euro.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: wisla.krakow.pl | Fot. Wisła Kraków


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI