TRANSFERY

Oficjalnie: Rafał Kurzawa zawodnikiem Pogoni Szczecin


16 LUTY 2021, 20:57


RAFAŁ KURZAWA
POGOŃ SZCZECIN
AMIENS
GÓRNIK ZABRZE
PKO BP EKSTRAKLASA
TRANSFERYRafał Kurzawa związał się 3-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin z opcją przedłużenia o rok. Reprezentant Polski jest drugim zimowym wzmocnieniem Dumy Pomorza - czytamy na oficjalnej strony internetowej lidera Ekstraklasy.

Uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji trafia do ekstraklasowego klubu jako wolny zawodnik. Nowy pomocnik Dumy Pomorza urodził się 29 stycznia 1993 roku w Wieruszowie koło Kępna. Mierzy 182 centymetry. Jest wychowankiem Marcinków Kępno, a w seniorskiej karierze grał dla Energetyka ROW Rybnik, Górnika Zabrze, Amiens SC (Francja) oraz dla duńskich ekip - FC Midtjylland i Esbjerg fB.

Jest także siedmiokrotnym reprezentantem Polski, który zaliczył jeden występ na Mundialu w Rosji. Jesienią 2020 roku Kurzawa nie był związany z żadnym klubem.

- Rafał to sprawdzona w Ekstraklasie jakość, nawet jeśli jego zagraniczna przygoda nie była, taka jakby sobie tego życzył. Występował w reprezentacji Polski, posiada duże umiejętności. W ostatnich miesiącach pozostawał bez klubu, ale wiemy, że po sprawnym wdrożeniu do drużyny jest w stanie już w obecnym sezonie pomóc naszemu zespołowi. Zawarliśmy jednak umowę wieloletnią i jest to dla nas na pewno ruch z myślą o dłuższej perspektywie niż tylko najbliższe miesiące - mówi Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Dumy Pomorza.

Zawodnik przed podpisaniem umowy przeszedł badania medyczne oraz wydolnościowe. W Pogoni Szczecin będzie grał z numerem "7". Pierwsze zajęcia z drużyną zaliczy w środę. W ostatnich dniach sporo mówiło się o powrocie Rafała Kurzawy do Górnika Zabrze, ale ostatecznie wyścig o skrzydłowego wygrała Pogoń.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

News: pogonszczecin.pl | Fot. Amiens SC


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI