TRANSFERY

Oficjalnie: Gabriela Grzywińska piłkarką Zenitu Sankt Petersburg


15 LUTY 2021, 18:02


GABRIELA GRZYWIŃSKA
ZENIT SANKT PETERSBURG WOMEN
KKPK MEDYK KONIN
POLSKA
ROSJA24-latka po raz pierwszy w karierze wyjeżdża za granicę.

Zenit Sankt Petersburg Women za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Gabrieli Grzywińskiej z Medyka Konin. Środkowa pomocniczka po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisała umowę (długość nieznana) z nowym pracodawcą.

Reprezentantka naszego kraju będzie zatem pierwszą Polką w historii kobiecej ligi rosyjskiej. Gabriela Grzywińska w swoim CV ma Medyk Konin, Górnik Łęczna, Unię Racibórz oraz Wandę Kraków. Żeńska sekcja Zenitu Sankt Petersburg powstała rok temu. Piłkarki tej drużyny w zeszłym sezonie zajęły piąte miejsce w ligowej tabeli i dotarły do ćwierćfinału Pucharu Rosji, co jest dobrym wynikiem, jak na początek.

Miałam oferty z Polski, Hiszpanii, Włoch, Szwecji czy właśnie z Rosji, jednak wybrałam klub, który jest rozwojowy, ma potencjał i określone cele na nadchodzący sezon. Dodatkowo większość kobiecych zespołów w Rosji jest ściśle związana z gigantami męskiej ligi, co daje piłkarkom wysoki standard pod względem szkoleniowym i szansę na lepszy rozwój. Poza tym Sankt Petersburg jest pięknym miastem, które dysponuje wysoko rozwiniętą infrastrukturą sportową, co udowadnia chociażby Gazprom Arena. Wydaje mi się, że każdy polski klub mógłby pozazdrościć takich warunków – mówi zawodniczka portalowi "Łączy nas piłka".

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

w.fc-zenit.ru, laczynaspilka.pl | Fot. Górnik Łęczna


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI