TRANSFERY

Oficjalnie: Adam Ryczkowski piłkarzem Chojniczanki Chojnice


10 LUTY 2021, 22:12


ADAM RYCZKOWSKI
CHOJNICZANKA CHOJNICE
GÓRNIK ZABRZE
LEGIA WARSZAWA
TRANSFERYNastępnym zawodnikiem zakontraktowanym w trakcie zimowej przerwy przez Chojniczankę został Adam Ryczkowski, który wraca tym samym na Mickiewicza 12 po prawie trzech latach. 23-letni zawodnik przeszedł do drugoligowego klubu na zasadzie wolnego transferu z Górnika Zabrze i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem "97" - czytamy na oficjalnej stronie ekipy z Chojnic.

Adam Ryczkowski reprezentował już barwy Chojniczanki w sezonie 2017/2018 zakończonym największym sukcesem w historii klubu, czyli zajęciem trzeciego miejsca w pierwszej lidze. Przed przyjściem do Chojniczanki w 2017 roku Adam reprezentował barwy Legii Warszawa i Wigier Suwałki. W Legii debiutował w rozgrywkach Ekstraklasy, zdobywał pierwsze bramki na tym poziomie rozgrywek i sięgał po Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Skrzydłowy należał do ulubieńców trybun w Chojnicach i był najskuteczniejszym piłkarzem drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Krzysztofa Brede. W 33 meczach zdobył 8 bramek.

Po świetnym sezonie w Chojnicach, Adam przeszedł do ekstraklasowego Górnika Zabrze. W barwach Trójkolorowych zagrał w 22 meczach Ekstraklasy, 3 meczach Pucharu Polski, a także 3 spotkaniach w ramach kwalifikacji do Ligi Europy.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

mkschojniczanka.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI