TRANSFERY

Oficjalnie: Ricardinho nowym gwiazdorem ŁKS-u Łódź


06 LUTY 2021, 13:31


RICARDINHO
ŁKS ŁÓDŹ
KHOR FAKKAN
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
BRAZYLIA
ZEA
TRANSFERYNowym piłkarzem ŁKS-u został Ricardinho. Brazylijski napastnik związał się z Łódzkim Klubem Sportowym trzyipółletnią umową - czytamy na oficjalnej stronie internetowej wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Doświadczonego snajpera nie trzeba specjalnie przedstawiać polskim kibicom, wszakże urodzony w Sao Paulo piłkarz przez kilka lat z powodzeniem występował na naszych boiskach i wielokrotnie za sprawą pięknych goli i widowiskowych akcji przykuwał uwagę zarówno fanów, jak i tzw. piłkarskich ekspertów.

Wychowanek brazylijskiego EC Santo Andre pojawił się w naszym kraju dziesięć lat temu. Swoją dobrą postawą w barwach pierwszoligowego Górnika Łęczna zapracował na transfer do Wisły Płock, a następnie do Lechii Gdańsk. W trakcie trzech pierwszych lat spędzonych na polskich boiskach mierzący 178 centymetrów napastnik rozegrał blisko 80 meczów (w pierwszej lidze oraz w Ekstraklasie) i zdobył 24 gole.

Następnym przystankiem w karierze Ricardinho był mołdawski Sheriff Tyraspol, z którym snajper zdobył trzy mistrzostwa, dwa krajowe puchary i dwukrotnie sięgnął po koronę króla strzelców. W międzyczasie zawodnik spędził pół roku w Al-Sharjah SCC (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a później reprezentował jeszcze krótko barwy Crveny Zvezdy Belgrad (mistrzostwo kraju) i FK Tosno (Puchar Rosji). Dzięki występom w tych zagranicznych klubach Brazylijczyk miał okazję, poza oczywiście rozgrywkami krajowymi, zaliczyć także 27 meczów i zdobyć 3 gole w europejskich pucharach.

Latem 2018 roku Ricardinho wrócił do Wisły Płock i dzięki świetnej grze w zespole popularnych Nafciarzy (52 mecze i 14 goli w lidze) otrzymał rok temu propozycję transferu z Khor Fakkan Club (Zjednoczone Emiraty Arabskie), gdzie z kolei rozegrał 18 meczów i zdobył 4 bramki.

Teraz 31-letni napastnik został piłkarzem łódzkiego ŁKS-u. Ricardo Cavalcante Mendes czyli Ricardinho zaliczył pomyślnie testy medyczne, po których złożył parafkę na kontrakcie obowiązującym do końca czerwca 2024 roku.

Ricardinho jest czwartym zawodnikiem (po Piotrze Janczukowiczu, Mikkelu Rygaardzie i Adamie Marciniaku) sprowadzonym do łódzkiego klubu w trwającej przerwie zimowej.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

lkslodz.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI