TRANSFERY

Oficjalnie: Chrobry Głogów wypożyczył Nikodema Niskiego


05 LUTY 2021, 16:10


NIKODEM NISKI
CHROBRY GŁOGÓW
LEGIA WARSZAWA
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYMłodzieżowy reprezentant Polski Nikodem Niski trzecim nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. 18-letni prawy obrońca zagra w pomarańczowo-czarnych barwach na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. Umowa obowiązuje do końca sezonu - czytamy na oficjalnej stronie internetowej pierwszoligowego klubu z Głogowa.

Nikodem Niski jest wychowankiem Huragana Wołomin, skąd w 2016 roku przeszedł do Legii Warszawa. Tam pokonywał kolejne etapy szkolenia i w 2019 roku, biorąc udział w meczu trzecioligowej Legii II, zagrał po raz pierwszy na seniorskim poziomie. Od tamtego momentu do końca ubiegłego roku wystąpił w 34 spotkaniach drugiej drużyny.

Z czasem został włączony do szerokiej kadry Legii. W obecnym sezonie był najbliżej pierwszego składu, będąc zgłaszanym do kadry na eliminacje Ligi Mistrzów i Ligi Europy, biorąc udział w styczniowym zgrupowaniu w Dubaju i znajdując się w meczowej dwudziestce na spotkanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Nikodem Niski ma też za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-16 oraz U-17. Na początku kampanii został powołany do kadry U-19 na mecze z Niemcami i Czechami, jednak odwołane spotkanie z Czechami utrudniło mu debiut w tej kategorii wiekowej.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

chrobry-glogow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI