INNE

Oficjalnie: UEFA dyskwalifikuje Andre Onanę za doping na 12 miesięcy


05 LUTY 2021, 12:21


ANDRE ONANA
AJAX AMSTERDAM
EREDIVISIE
HOLANDIA
KAMERUN
UEFA
DYSKWALIFIKACJAUEFA poinformowała o wykryciu niedozwolonego środka w próbce moczu zebranej po jednym z październikowych meczów.

Ajax Amsterdam (aktualny zespół bramkarza) błyskawicznie zajął stanowisko w tej sprawie. W oświadczeniu amsterdamskiego klubu możemy przeczytać, że Andre rankiem 30 października źle się czuł i chciał zażyć przeciwbólową tabletkę. Onana nieświadomie wziął "Lasimac" - lek, który został przepisany jego żonie. W tabletce znajdował się tzw. "Furosemid", czyli substancja wpływająca na zmniejszenie wagi.

Pomimo zapewnień holenderskiego klubu, UEFA zdecydowała się na zdyskwalifikowanie zawodnika do 5 lutego 2022 roku. W praktyce, oznacza to, że Andre nie będzie mógł zagrać w żadnym z meczów Eredivisie, Pucharu Holandii czy Champions League. Drużyna Kameruńczyka oświadczyła, iż Onana złoży odwołanie do Trybunału Arbitrażowego Sportu (CAS).

Jeśli Tybunał Arbitrażowy podtrzyma decyzję, będzie to smutna wiadomość dla fanów piłki, bowiem 24-latek jest jednym z najlepiej zapowiadających się bramkarzy, a już możemy go nazywać najlepszym golkiperem ligi holenerskiej. Onaną interesowały się takie ekipy jak Borussia Dortmund oraz Chelsea, jednak teraz nie wiadomo, czy rok bez gry w spotkaniach o stawkę, nie zahamuje rozwoju bramkarza.

Andre Onana w tym sezonie zagrał w 26 meczach dla Ajaxu Amsterdam, a w nich 9 razy zachował czyste konto. Z holenderskim klubem zdobył 3 trofea: Puchar Holandii, Mistrzostwo Eredivise oraz Superpuchar Holandii. Warto również wspomnieć, że Kameruńczyk był podstawowym bramkarzem Ajaxu, kiedy to w kampanii 2018/2019 holenderski zespół stał się rewelacją Champions League, dochodząc do półfinału w tych rozgrywkach, a po drodze wygrywał z Realem Madryt czy Juventusem. Portal "Transfermarkt.de" wycenia kameruńskiego golkipera na 36 milionów euro.

Co ciekawe, to kolejny problem lidera Eredivisie, bowiem wcześniej działacze amsterdamskiej ekipy zapomnieli zarejestrować do Ligi Europy Sebastiena Hallera.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Oskar Stachyra

Źródło:

ajax.nl, uefa.com | Fot. AFC Ajax


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI