TRANSFERY

Oficjalnie: Sporting Lizbona przedstawił Paulinho


03 LUTY 2021, 18:10


PAULINHO
SPORTING CP
SC BRAGA
GIL VICENTE
PRIMEIRA LIGA
PORTUGALIA
TRANSFERY28-latek bohaterem hitowej przeprowadzki w Portugalii.

Sporting Lizbona za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Paulinho ze Sportingu Braga. Środkowy napastnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

Kwota tej transakcji wyniosła około 16 milionów euro, a to oznacza wyrównanie wewnętrznego rekordu transferowego ligi portugalskiej (tyle samo za Rafę Silvę zapłaciła Benfica Lizbona). Trzykrotny reprezentant Portugalii z powodzeniem występował w barwach zespołu popularnych Arcybiskupów od lipca 2017 roku, kiedy to trafił na Estadio Municipal de Braga za darmo z Gil Vicente FC.

Joao Paulo Dias Fernandes znany jako po prostu Paulinho w 24 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 10 bramek i zanotował 4 asysty. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 15 milionów euro. Warto dodać, że do Sportingu Braga powędrowało dwóch zawodników Sportingu Lizbona - Andraz Sporar (wypożyczenie) oraz Cristian Borja (3 mln euro).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

sporting.pt


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI