TRANSFERY

Oficjalnie: Shkodran Mustafi w Schalke 04 Gelsenkirchen


01 LUTY 2021, 23:22


SHKODRAN MUSTAFI
SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN
ARSENAL
BUNDESLIGA
ANGLIA
TRANSFERYPo odejściu z Schalke 04 Gelsenkirchen Ozana Kabaka (Liverpool) do miasta z Zagłębia Ruhry trafia inny środkowy obrońca - Shkodran Mustafi.

Niemiec tym samym kończy swoją przygodę z Arsenalem i dołącza do swojego niedawnego kolegi z północnego Londynu, czyli Seada Kolasinaca. Mustafi podpisał umowę do końca obecnego sezonu. Wtedy zapewne okaże się, czy mistrz świata z 2014 roku zagrzeje na dłużej miejsce na Veltins Arena, czy jednak znowu poszuka nowego miejsca. W zespole Christiana Grossa będzie musiał pogodzić się z walką o utrzymanie w Bundeslidze. Schalke rozgrywa bardzo słabą kampanię, a obecnie jest czerwoną latarnią rozgrywek i ma stratę aż dziewięciu punktów do bezpiecznej strefy.

Transfer 28-latka był bezgotówkowy. W Arsenalu już od jakiegoś czasu szukano sposobu, by pozbyć się z Mustafiego. Mikel Arteta nie widział dla niego miejsca w odbudowie Kanonierów, czego wynikiem były zaledwie 43 minuty rozegrane w tym sezonie Premier League. Na Emirates Stadium był jednak swego czasu ważną postacią, czego dowodem jest 151 meczów rozegranych ku chwale Arsenalu od 2016 roku. Teraz przed Mustafim czekają nowe wyzwania i ciekawe, czy będzie w stanie im podołać.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Wiktor Kępiński

Źródło:

schalke04.de


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI