INNE

Oficjalnie: Ibrahim Afellay ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery


01 LUTY 2021, 10:31


IBRAHIM AFELLAY
PSV EINDHOVEN
FC BARCELONA
FCB
STOKE CITY FC
HOLANDIA
HISZPANIA34-letni Ibrahim Afellay przez lata był trapiony kontuzjami. Głównie z tego powodu jego kariera piłkarska nie potoczyła się tak, jak można było kiedyś przypuszczać.

53-krotny reprezentant Oranje karierę zaczął w rodzimym PSV Eindhoven, z którego w 2010 roku odszedł jako wielki talent do FC Barcelony. Tam przez 5 lat udało mu się zagrać w zaledwie 21 meczach ligowych. Dwukrotnie był wypożyczony, najpierw do Schalke 04, a następnie do Olympiakosu Pireus. W 2015 roku przeszedł do Stoke City, a urazy kolana się powtarzały. W 2019 roku powrócił do PSV Eindhoven, gdzie w trakcie sezonu rozegrał tylko 3 spotkania ligowe.

Holender od lipca 2020 roku pozostawał bez pracodawcy. Brak interesującej propozycji doprowadził do zakończenia kariery przez 34-letniego Afellaya. Ibrahim swój ostatni mecz w karierze rozegrał 26 stycznia 2020 roku przeciwko Twente, gdy wyleciał z boiska po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonej kartce.

Ibrahim Afellay został potwierdzony jako ekspert telewizji "NOS" i będzie piastować tę funkcję co najmniej do końca Mundialu w 2022 roku. Być może w przyszłości zostanie trenerem.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Jachu Jachu

Źródło:

Ibrahim Afellay, Transfery.info, Voetbalzone.nl, Nos.nl | Fot. FC Barcelona


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI