TRANSFERY

Oficjalnie: Alan Uryga ponownie w Wiśle Kraków


31 STYCZNIA 2021, 20:29


ALAN URYGA
WISŁA KRAKÓW
WISŁA PŁOCK
HUTNIK KRAKÓW
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYUrodzony w Krakowie Alan Uryga, który w przeszłości przez 12 lat występował w koszulce z białą gwiazdą na piersi, wraca pod Wawel. Obrońca zasili szeregi Wisły Kraków od 1 lipca 2021 roku, a jego kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku.

Urodzony 19 lutego 1994 roku w Krakowie Alan Uryga pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Hutniku Kraków, skąd przeniósł się na Reymonta w 2005 roku. Mierzący 191 cm zawodnik po raz pierwszy w kadrze pierwszej drużyny znalazł się na zimowym zgrupowaniu 7 lat później, gdy trenerem Wiślaków był Kazimierz Moskal. Na debiut w ligowym meczu czekał do 7 kwietnia, kiedy to Biała Gwiazda pod wodzą Michała Probierza mierzyła się z Jagiellonią Białystok. Obrońca, którego występ pomimo porażki zespołu został oceniony jako bardzo dobry, spędził na boisku pełne 90 minut. W późniejszym okresie, pomimo trenerskich zmian, bardzo często znajdował miejsce w składzie Wisły, występując na środku obrony bądź w drugiej linii. Łącznie dla Białej Gwiazdy rozegrał 100 spotkań, w tym 6 w ramach Pucharu Polski.

We wrześniu 2017 roku przeniósł się do imienniczki z Płocka, gdzie występował przez ostatnie sezony, a od lipca 2020 roku nosił kapitańską opaskę. Uryga stanowił pewny element składu Nafciarzy, dla których rozegrał 106 meczów, w tym 4 w rozgrywkach krajowego pucharu.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI