POLSKA

Oficjalnie: Michał Probierz podał się do dymisji


30 STYCZNIA 2021, 19:16


MICHAŁ PROBIERZ
CRACOVIA
WARTA POZNAŃ
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
EKSTRAKLASA
POLSKABardzo zaskakujące informacje płyną do nas z obozu Cracovii.

Po sobotnim spotkaniu z Wartą Poznań w 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy pełniący funkcję trenera i wiceprezesa klubu Michał Probierz podał się do dymisji. Warta Poznań pokonała Cracovię 1:0 po bramce pomocnika Jakuba Kiełba, ale to nie była jedyna zaskakująca informacja tego dnia.

Decyzję o dymisji Probierz podał w trakcie pomeczowej konferencji uzasadniając ją w sposób dosyć otwarty: "Dziękuję wszystkim kibicom Cracovii, a w szczególności prezesowi Januszowi Filipiakowi za to, że przez te trzy i pół roku wspólnie pracowaliśmy. Rezygnuję z funkcji pierwszego trenera, a także wiceprezesa".

Polski trener ujawnił, iż taki rozwój sytuacji chodził mu po głowie od jakiegoś czasu: "Muszę odpocząć, bo przez piętnaście lat praktycznie cały czas pracowałem. Jest teraz taki moment, w którym widzę, że muszę to zrobić, pojechać gdzieś i zająć się sobą oraz rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Przez całą pracę trenerską miałem zaledwie trzy miesiące przerwy".

Trener Probierz podkreślił, że nie jest to decyzja podjęta pod wpływem impulsu, po czym opuścił konferencję, nie udzielając odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Michał Probierz jest pierwszym szkoleniowcem Cracovii od czerwca 2017 roku. Z klubem zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Został najdłużej pracującym trenerem w całej historii Pasów, który prowadził drużynę na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ekipa pod jego przewodnictwem rozegrała 126 spotkań, wygrywając 51 meczów, notując 28 remisów oraz przegrywając 47 meczów. Od stycznia 2019 roku był również wiceprezesem krakowskiego zespołu.

Nie wiadomo, jak na dymisję Michała Probierza zareaguje właściciel i prezes klubu, czyli Janusz Filipiak, ale wydaje się, iż decyzja Michała Probierza jest nieodwracalna.

Aktualizacja: Janusz Filipiak nie przyjął dymisji Michała Probierza, więc ten pozostanie menedżerem oraz wiceprezesem Cracovii.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Marek Żygałło

Źródło:

sport.pl, cracovia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI