TRANSFERY

Oficjalnie: Juventus związał się z Nicolo Rovellą


29 STYCZNIA 2021, 15:38


NICOLO ROVELLA
ELIA PETRELLI
MANOLO PORTANOVA
JUVENTUS
GENOA
ITALIA
TRANSFERYBianconeri dokonali następnej "księgowej" wymiany piłkarzy.

Juventus FC za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Nicolo Rovelli z Genoi. Defensywny pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku i został automatycznie wypożyczony do dotychczasowej ekipy do 30 czerwca 2022 roku.

Kwota tej transakcji wyniosła około 18 milionów euro, ale w drugą stronę za dokładnie taką samą łączną cenę powędrowali Elia Petrelli (napastnik, 8 mln euro) oraz Manolo Portanova (pomocnik, 10 mln euro). Wszystkie te wymienione kwoty mogą wzrosnąć o kilka milionów na podstawie zapisanych bonusów.

Nicolo Rovella podczas aktualnej kampanii rozegrał 11 spotkań (bez gola i bez asysty). Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 4 miliony euro.

To już trzecia taka międzyklubowa wymiana Starej Damy w ciągu ostatnich dni - wcześniej miejscami zamienili się Franco Tongya (powędrował do Marsylii) oraz Marley Ake (wzmocni Juventus), a także inny duet - Kevin Monzialo (powędrował do FC Lugano) i Christopher Lungoyi (wzmocni Juventus).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nicoló Rovella (@n.rovella)

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

juventus.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI