TRANSFERY

Oficjalnie: Souleymane Kone wzmocnił Wisłę Kraków


26 STYCZNIA 2021, 22:04


SOULEYMANE KONE
TIM HALL
WISŁA KRAKÓW
KVC WESTERLO
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYSouleymane Kone - obrońca z Wybrzeża Kości Słoniowej - dołączył do zespołu Białej Gwiazdy, podpisując kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Souleymane Kone urodził się 1 maja 1996 roku w położonym nad Atlantykiem Grand Bassam. Swoją przygodę z piłką zaczynał w ASEC Mimosas, gdzie już w wieku juniorskim został wypatrzony przez władze CSKA Sofia, które w 2012 roku zdecydowały się sprowadzić piłkarza. Występy w młodzieżowej drużynie bułgarskiego klubu zaowocowały przenosinami do Araratu Erewan, a następnie szwedzkiego Djurgarden. Po rocznym pobycie w Sztokholmie Kone trafił na wypożyczenie do słowackiej DAC Dunajska Streda, gdzie spotkał się z trenerem Peterem Hyballą, który teraz pragnie odbudować formę swojego byłego podopiecznego, pomagając mu w podniesieniu piłkarskich umiejętności. Piłkarz spędził tam osiemnaście miesięcy, występując w 29 spotkaniach i strzelając dwie bramki. W lipcu 2019 roku zasilił belgijskie KVC Westerlo, barwy którego reprezentował aż do teraz.

Rosły zawodnik, mierzący 192 cm wzrostu, daje szkoleniowcowi większe pole manewru na środku obrony, zwiększając rywalizację wśród defensorów. Zajmie on miejsce Tima Halla, który ostatecznie rozstał się z Wisłą Kraków po dwóch tygodniach z powodu słabej formy fizycznej.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI