TRANSFERY

Oficjalnie: Raków Częstochowa ściągnie Mateusza Wdowiaka


25 STYCZNIA 2021, 20:26


MATEUSZ WDOWIAK
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
CRACOVIA
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYMateusz Wdowiak podpisał 3-letni kontrakt z Rakowem Częstochowa.

Umowa zacznie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku - wtedy wygasa kontrakt Wdowiaka z Cracovią (darmowa transakcja). Mateusz urodził 28 sierpnia 1996 roku w Krakowie. Jest wychowankiem Cracovii, mierzy 174 centymetry i występuje na pozycji lewego skrzydłowego. Prawie całą dotychczasową karierę spędził w drużynie Pasów. Wyjątkiem było półroczne wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2016/17, kiedy pomógł Sączersom awansować po raz pierwszy w historii do PKO Ekstraklasy.

Dla krakowskiego klubu rozegrał łącznie 152 spotkania, w których zdobył 13 bramek i zanotował 22 asysty. W lipcu zeszłego roku strzelił bramkę na wagę zwycięstwa w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Jest byłym młodzieżowym reprezentantem naszego kraju.

- Bardzo cieszymy się z podpisania kontraktu z Mateuszem Wdowiakiem. To zawodnik, który dzięki swojej szybkości doda nam więcej opcji w grze ofensywnej i pomoże nam swoim doświadczeniem w Ekstraklasie - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Mateusz Wdowiak, który był na celowniku również Lecha Poznań, ma nadzieję, że transfer do Rakowa uda się sfinalizować wcześniej, jeżeli uda mu się rozwiązać umowę z Cracovią z winy klubu (obecnie nie gra, bo nie chciał przedłużyć kontraktu). Tą sprawą zajmuje się Piłkarski Sąd Polubowny działający przy PZPN-ie.

Aktualizacja: Oba kluby jednak dogadały się jeszcze zimą i Mateusz Wdowiak już teraz na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Cracovii do Rakowa Częstochowa. Pierwotnie miał przejść za darmo dopiero latem. Kwoty przyśpieszonej transakcji nie ujawniono.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

rakow.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI