TRANSFERY

Oficjalnie: Łukasz Bejger dołączył do Śląska Wrocław


23 STYCZNIA 2021, 12:27


ŁUKASZ BEJGER
ŚLĄSK WROCŁAW
MANCHESTER UNITED FC
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Łukasz Bejger. Młody obrońca przechodzi do WKS-u na zasadzie transferu definitywnego z Manchesteru United. Piłkarz podpisał 4,5-letnią umowę z wrocławskim klubem.

Urodzony w 2002 roku zawodnik jest wychowankiem Lecha Poznań. W 2018 roku Łukasz Bejger przeniósł się do Manchesteru United. Grał w drużynie U-23, która występuje w Premier League 2, ale wielokrotnie miał także okazję trenować z pierwszym zespołem Czerwonych Diabłów.

- Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavicką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy – mówi nowy obrońca wrocławian.

Łukasz Bejger to etatowy młodzieżowy reprezentant kraju. Obecnie gra w reprezentacji Polski U-19, natomiast koszulkę z orłem na piersi zakłada począwszy od kadry U-15. 19-latek jest stoperem, choć może zagrać na prawym boku obrony.

- Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Już dziś pokazuje duże umiejętności, jednak jego potencjał jest jeszcze większy. Z pewnością Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Zawodnik związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. W barwach WKS-u będzie występował z numerem "21" na koszulce.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI