TRANSFERY

Media: David Alaba przeszedł testy medyczne w Realu Madryt


19 STYCZNIA 2021, 15:53


DAVID ALABA
REAL MADRYT
BAYERN MONACHIUM
LA LIGA
BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERYReal Madryt jest już bardzo bliski letniego darmowego sprowadzenia Austriaka.

David Alaba o krok od dołączenia do Realu Madryt - przekonuje hiszpański dziennik "Marca". Królewscy nie przeprowadzili żadnego transferu od ponad roku. O przenosinach Austriaka mówi się w mediach od dosyć dawna, jednak teraz mamy konkretniejsze informacje. Według hiszpańskiej prasy, wszechstronny piłkarz przeszedł już testy medyczne i parafował wstępny kontrakt ze stołecznym klubem.

Christian Falk przekazał natomiast za pośrednictwem Twittera, że kontaktował się z ojcem, a zarazem agentem Alaby, który twierdzi, że Real jest faworytem w wyścigu po 73-krotnego reprezentanta Austrii, ale żadne dokumenty nie zostały jeszcze podpisane. Mówi się, że transfer zostanie sfinalizowny dopiero w letnim okienku transferowym.

Alaba do klubu z Bawarii trafił w lipcu 2010 roku. Zdążył już rozegrać 408 spotkań. Zdobył 32 bramki i zanotował 49 asyst. Jego kontrakt z Bayernem wygasa wraz z końcem tego sezonu, więc latem będzie do wzięcia za darmo. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 65 milionów euro. David z Los Blancos ma parafować umowę do 30 czerwca 2024 roku (zarobki na poziomie 11-12 milionów euro za sezon występów).

O Davida Alabę pytały także takie ekipy jak Liverpool, PSG oraz FC Barcelona, ale jego marzeniem od zawsze była gra dla Realu Madryt.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Tomasz Skowroński

Źródło:

Marca, Bild, Fabrizio Romano


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI