ANGLIA

Oficjalnie: Brighton & Hove Albion FC skrócił wypożyczenie Michała Karbownika


17 STYCZNIA 2021, 18:51


MICHAŁ KARBOWNIK
JAKUB MODER
TARIQ LAMPTEY
BRIGHTON & HOVE ALBION FC
TRANSFERYDziałacze Mew mieli dzisiaj naprawdę pracowity dzień w klubowym biurze.

Brighton & Hove Albion FC za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o skróceniu wypożyczenia Michała Karbownika do Legii Warszawa. Tym samym wszechstronny lewy obrońca najprawdopodobniej drugą część sezonu spędzi na boiskach Premier League, choć był przymierzany do czasowego transferu do Anderlechtu Bruksela.

Mewy podały także do wiadomości publicznej informację o przedłużeniu kontraktu Tariqa Lampteya do 30 czerwca 2025 roku. Wychowanek londyńskiej Chelsea występuje w barwach drużyny z Falmer Stadium od stycznia 2020 roku, kiedy to trafił do tego zespołu za ponad 3 miliony euro właśnie z ekipy The Blues.

Przypomnijmy, że włodarze Brighton & Hove Albion FC już wcześniej skrócili wypożyczenie także innego Polaka - Jakuba Modera, za którego Lech Poznań otrzymał rekordowe 10,5-11 mln euro. Obaj piłkarze zostali kupieni przez Mewy w październiku 2020 roku i natychmiastowo oddani do macierzystych klubów.

Teraz problem ma Legia Warszawa, bowiem po stracie Michała Karbownika, ciężko będzie Czesławowi Michniewiczowi obsadzić pozycję młodzieżowca w PKO Ekstraklasie. Lech i Legia za skrócone wypożyczenia otrzymali dodatkowe środki.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

brightonandhovealbion.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI