TRANSFERY

Oficjalnie: Warta Poznań ściąga Makanę Baku


17 STYCZNIA 2021, 14:20


MAKANA BAKU
WARTA POZNAŃ
HOLSTEIN KIEL
PKO EKSTRAKLASA
2. BUNDESLIGA
TRANSFERY



Blisko 23-letni skrzydłowy, były młodzieżowy reprezentant Niemiec, Makana Baku (brat bliźniak Ridle'a Baku z Wolfsburga) został wypożyczony przez Wartę Poznań z Holstein Kiel. Umowa między klubami obowiązuje do końca tego sezonu i zawiera opcję wykupu piłkarza przez Zielonych.

Makana Baku jest wychowankiem 1. FSV Mainz, ale jeszcze jako junior przeniósł się do SG Sonnenhof Grossaspach. Od sezonu 2019/2020 jest zawodnikiem drużyny Holstein Kiel i w jej barwach rozegrał 20 spotkań w 2. Bundeslidze. Zdobył w nich 4 bramki i zanotował 1 asystę. W Pucharze Niemiec strzelił 3 gole w 2 meczach. Nowy zawodnik Warty Poznań w kwietniu skończy 23 lata, urodził się w Moguncji, ma 177 centymetrów wzrostu, waży 72 kilogramy. Jest Niemcem, ale ma też obywatelstwo Demokratycznej Republiki Konga.

Jeszcze w październiku 2019 roku występował w reprezentacji Niemiec do lat 21 (w sumie 3 mecze), a rok wcześniej rozegrał 2 spotkania w kadrze U-20. Warta Poznań potwierdziła również czasowe sprowadzenie Macieja Żurawskiego z Pogoni Szczecin oraz Bartłomieja Burmana z Nielby Wągrowiec.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦



Redakcja

Źródło:

wartapoznan.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI