TRANSFERY

Oficjalnie: Dominik Holec golkiperem Rakowa Częstochowa


17 STYCZNIA 2021, 14:06


DOMINIK HOLEC
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
SPARTA PRAGA
EKSTRAKLASA
CZECHY
TRANSFERYDominik Holec został wypożyczony do Rakowa Częstochowa ze Sparty Praga do końca sezonu 2020/21. Słowak urodził się 28 lipca 1994 roku w Czeskich Budziejowicach. Mierzy 191 centymetrów i występuje na pozycji bramkarza. Jest wychowankiem MSK Zilina, którego barwy reprezentował w latach 2004-2020. W seniorskiej karierze rozegrał 54 spotkania dla sześciokrotnego mistrza kraju. W międzyczasie był również wypożyczany do innych klubów ze Słowacji.

Po tym jak MSK Zilina ogłosiła upadłość z powodu pandemii dostał on wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. 28 maja 2020 roku dołączył do Sparty Praga, która już wcześniej wykazywała zainteresowanie Holcem. 26-latek ma za sobą występy w słowackich reprezentacjach młodzieżowych. W listopadzie 2019 roku selekcjoner Pavel Hapal powołał go do seniorskiej kadry na mecze eliminacji EURO 2020 z Chorwacją i Azerbejdżanem.

- Cieszę się, że tu trafiłem. Raków to klub z ambicjami. Chcę pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu w tym sezonie. Wiem, że nie będzie to łatwe zadanie, bo liga jest wyrównana, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko - powiedział Dominik Holec, który zastąpi Jakuba Szumskiego (transfer do tureckiego Erzurumsporu).

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Redakcja

Źródło:

rakow.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI