TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Lubin sięga po Djordje Crnomarkovicia oraz Łukasza Łakomego


16 STYCZNIA 2021, 19:41


DJORDJE CRNOMARKOVIĆ
LECH POZNAŃ
ZAGŁĘBIE LUBIN
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYZagłębie Lubin wzmacnia swoją defensywę. Do drużyny Miedziowych dołączył właśnie piłkarz Lecha Poznań - Djordje Crnomarković.

Po solidnych transferach na środek obrony, jakie poczynił klub z Poznania, było niemal pewne, że ze stolicą Wielkopolski pożegna się jeden ze stoperów. Wypadło na Crnomarkovicia, który wiosnę spędzi w Zagłębiu. Serb został wypożyczony na pół roku z możliwością pierwokupu.

W Zagłębiu 27-latek może okazać się bardzo ważnym wzmocnieniem. Po zakończeniu kariery przez Lubomira Guldana powstała bowiem na środku obrony bardzo poważna wyrwa. Crnomarković ma ją załatać i stworzyć z Lorenco Simiciem pewny duet stoperów, który zagwarantuje trenerowi Martinowi Seveli spokój w defensywie.

Serb trafił do Polski latem 2019 roku, kiedy Lech kupował go za 500 tysięcy euro z Radnicki Nisz. Miał być pewnym punktem obrony Kolejorza, ale z tym bywało różnie. Całościowo pobyt Crnomarkovicia przy ulicy Bułgarskiej można uznać jednak za udany. W ciągu półtora roku wystąpił w niebiesko-białych barwach 47-krotnie i walnie przyczynił się do wicemistrzostwa Polski i awansu do Ligi Europy. W Zagłębiu powinien występować jeszcze częściej i jesteśmy ciekawi, jak będziemy patrzeć na Serba za pół roku.

Zagłębie sięgnęło również po Łukasza Łakomego (darmowy transfer z Legii Warszawa). Defensywny pomocnik występował w rezerwach stołecznej drużyny.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Wiktor Kępiński

Źródło:

zagłębie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI