TRANSFERY

Arkadiusz Milik ostatecznie trafi do Olympique'u Marsylia?


15 STYCZNIA 2021, 13:21


ARKADIUSZ MILIK
OLYMPIQUE MARSYLIA
OM
NAPOLI
LIGUE 1
FRANCJA
SERIE A
TRANSFERYMamy nowe informacje odnośnie przyszłości środkowego napastnika.

Włoskie media jak zwykle podają sprzeczne doniesienia - tym razem "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że przeprowadzka Arkadiusza Milika do Olympique'u Marsylia może zostać domknięta w ciągu kilku najbliższych godzin. Wczoraj zaś dziennikarze telewizji "Sportitalia" podali, iż nasz snajper odrzucił zaloty OM, bowiem liczy na letnie darmowe przenosiny do Juventusu.

Marsylia złożyła już trzecią ofertę, która miała zostać zaakceptowana przez władze Azzurrich. Pierwsza propozycja opiewała na około 6 milionów euro, druga na mniej więcej 8 milionów euro, a ta ostatnia składa się z 10 milionów euro plus 5 milionów euro w ewentualnych bonusach (wcześniej spekulowano o procencie od następnego transferu zamiast premii).

Fachowy portal "Transfermarkt.de" wycenia Arkadiusza Milika na 22 miliony euro. Wygląda na to, że Arek ostatecznie zmieni barwy klubowe, ale z włoskimi gazetami nigdy nic nie jest pewne - bądźcie czujni.

Aktualizacja 1: Troszkę odmienne wieści przekazuje nam Gianluca Di Marzio, który twierdzi, że do przeprowadzki konieczne będzie przedłużenie umowy Milika z Napoli do 30 czerwca 2022 roku, bowiem Marsylia chciałaby wypożyczyć Polaka z obowiązkiem wykupu. Jego obecny kontrakt wygasa już latem. Co do aktualnych negocjacji dziennikarz także ma inne zdanie - Olympique oferuje 8 milionów euro podstawy i 3 miliony euro w postaci bonusów. Obie strony są bliskie porozumienia, ale SSC żąda jeszcze procentu od następnego transferu i antywłoskiego zakazu (niemożliwa przeprowadzka do Włoch przez najbliższe trzy lata).

Aktualizacja 2: Wszystkie trudności zostały pokonane - Arkadiusz Milik dzisiaj (czwartek, 21 stycznia 2021 roku) przejdzie testy medyczne przed transferem do Olympique'u Marsylia. Będzie to wypożyczenie z obowiązkiem wykupu (8 mln euro + 4 mln euro w bonusach). SSC Napoli zapewniło sobie 20% od przyszłej transakcji.

 

 

➡️ Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸

➡️ Kliknij i polub naszą stronę na Facebooku: @nowinkitransferowe 👍

➡️ Kliknij i zaobserwuj nas na Twitterze: @nowinkitransfer 🐦Ernest Chalimoniuk

Źródło:

La Gazzetta dello Sport, Sportitalia, Gianluca Di Marzio, Fabrizio Romano, Mateusz Borek


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI