TRANSFERY

Oficjalnie: Adam Marciniak znowu w ŁKS-ie Łódź


07 STYCZNIA 2021, 20:16


ADAM MARCINIAK
ŁKS ŁÓDŹ
ARKA GDYNIA
1 LIGA
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYAdam Marciniak wrócił do domu. Wychowanek Rycerzy Wiosny dołączył właśnie do pierwszoligowej drużyny, więc już wiosną ponownie zagra w ukochanych barwach popularnego Łódzkiego Klubu Sportowego.

Urodzony w Łodzi piłkarz przygodę z futbolem rozpoczął w ŁKS-ie, w barwach którego wiosną 2007 roku zadebiutował w Ekstraklasie, a wcześniej zaliczył jeden występ na jej zapleczu. W sumie w trakcie dwóch pobytów w pierwszej drużynie Rycerzy Wiosny (Adam został tu wypożyczony także jesienią 2008 roku) rozegrał 40 meczów i zdobył jedną bramkę.

Przez lata defensor występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, a kojarzony jest przede wszystkim z gry w Górniku Zabrze, Cracovii i Arce Gdynia, której ostatnio był kapitanem. Wraz z zespołem z Trójmiasta zdobył krajowy puchar i dwukrotnie Superpuchar Polski. Adam Marciniak w samej tylko Ekstraklasie rozegrał 279 meczów i zdobył 10 goli, do tego spędził jeden sezon w cypryjskim AEK-u Larnaka. 32-letni zawodnik w swoim piłkarskim CV ma występy w europejskich pucharach oraz dwa mecze w reprezentacji Polski.

Teraz wychowanek ŁKS-u postanowił dołączyć do swojego macierzystego klubu. Podpisana przez zawodnika umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku, więc Adam Marciniak już wiosną zagra w barwach Rycerzy Wiosny.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

lkslodz.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI