TRANSFERY

Hulk zimą wyjedzie z Chin


25 LISTOPADA 2020, 17:21


HULK
FC PORTO
SHANGHAI SIPG
ZENIT PETERSBURG
PORTUGALIA
ROSJA
BRAZYLIA
CHINY34-latek w styczniu niemal na pewno zmieni otoczenie.

Jak donosi telewizja "ESPN", Hulk podczas zimowego okienka transferowego odejdzie z Shanghai SIPG. Brazylijczyk już wcześniej ujawnił, że nie przedłuży wygasającego 31 grudnia 2020 roku kontraktu z chińskim klubem. Prawy napastnik najchętniej wróciłby do Portugalii lub rodzimej Brazylii.

FC Porto (była drużyna Hulka) złożyło mu nawet wstępną propozycję, ale nie była ona zadowalająca pod względem finansowym. Poza tym usługami potężnego skrzydłowego interesują się także Vasco da Gama, Zenit Sankt-Petersburg (była drużyna Hulka), Benfica Lizbona oraz ekipy z USA i Arabii Saudyjskiej.

48-krotny reprezentant Canarinhos występuje w barwach aktualnego zespołu od lipca 2016 roku, kiedy to trafił do chińskiej ekstraklasy za niespełna 60 milionów euro z Zenitu Sankt-Petersburg. Wcześniej grał jeszcze dla takich drużyn jak FC Porto, Tokyo Verdy oraz Sao Paulo, gdzie stawiał premierowe piłkarskie kroki.

Hulk w 21 spotkaniach poprzedniej kampanii strzelił 8 bramek i zanotował 1 asystę. Portal "Transfermarkt.de" wycenia skrzydłowego na 5 milionów euro.

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Redakcja

Źródło:

ESPN


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI