TRANSFERY

Oficjalnie: EA Guingamp sięga po Giannelliego Imbulę


11 PAŹDZIERNIKA 2020, 14:24


GIANNELLI IMBULA
EN AVANT GUINGAMP
FK SOCHI
STOKE CITY
FRANCJA
ROSJA
TRANSFERY28-latek przeprowadza się do swojego macierzystego klubu.

En Avant Guingamp za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Giannelliego Imbuli z FK Sochi. Pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się kontraktem z nowym-starym pracodawcą (szczegółów nie zdradzono).

Dwukrotny reprezentant Demokratycznej Republiki Konga był zawodnikiem rosyjskiego zespołu od lutego 2020 roku, kiedy to trafił do Priemjer Ligi w formie darmowej transakcji ze Stoke City. Wcześniej grał jeszcze dla takich drużyn jak Rayo Vallecano, US Lecce, Tuluza, Olympique Marsylia czy FC Porto.

Giannelli Imbula w 5 spotkaniach poprzedniej kampanii strzelił 1 bramkę. Portal "Transfermarkt.de" wycenia piłkarza na kwotę około 1,5 miliona euro.

Warto zaznaczyć, że Stoke City w 2016 roku zapłaciło za afrykańskiego pomocnika aż 24,25 mln euro, a wcześniej FC Porto przelało za niego 20 milionów euro na konto Marsylii, która z kolei wyłożyła na Kongijczyka 7,5 miliona euro, pozyskując go wówczas właśnie z EA Guingamp, którego jest on wychowankiem.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Ernest Chalimoniuk

Źródło:

eaguingamp.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI