FRANCJA
UKRAINA
REPREZENTACJA
KADRA

Eduardo Camavinga został drugim najmłodszym piłkarzem Francji, który kiedykolwiek strzelił gola dla Les Bleus (17 lat i 11 miesięcy). Uplasował się zaraz za Mauricem Gastigerem, który zdobył bramkę przeciwko Szwajcarii w marcu 1914 roku, mając 17 lat i 5 miesięcy.

Spotkanie było nie lada pogromem, jakich ostatnio w piłkarskim świecie nie brakuje. Reprezentacja Francji podejmowała Ukrainę na Stade de France w meczu towarzyskim. W pierwszych 10 minutach spotkania, Olivier Giroud zdołał przejąć dośrodkowanie i próbował skierować piłkę głową do bramki. Chybił, a w polu karnym dobrze odnalazł się zawodnik Rennes, umieszczając piłkę nad ukraińskim bramkarzem Heorhijem Buszczanem.

Siedemnastoletni pomocnik zadebiutował w narodowej drużynie Francji w zeszłym miesiącu, zastępując N'Golo Kante w drugiej połowie wygranego 4:2 meczu przeciwko Chorwacji w Lidze Narodów.