TRANSFERY

Oficjalnie: Bruno Martins Indi wzmacnia AZ Alkmaar


07 PAŹDZIERNIKA 2020, 17:18


BRUNO MARTINS INDI
AZ ALKMAAR
STOKE CITY FC
EREDIVISIE
HOLANDIA
ANGLIA
TRANSFERY28-latek ponownie będzie występował w Eredivisie.

Za pośrednictwem Twittera oraz oficjalnej strony klubu AZ Alkmaar powiadomił o pozyskaniu na zasadzie rocznego wypożyczenia ze Stoke City środkowego obrońcy, niegdyś reprezentującego Holandię, Bruno Martinsa Indiego. Sam zawodnik tym samym będzie miał mozliwość rywalizacji z zespołem, w barwach którego wypływał na szerokie, piłkarskie wody, a mowa tutaj o Feyenoordzie Rotterdam. To właśnie ciężką pracą w tej ekipie zasłużył sobie na miano topowego stopera, co przełożyło się na powołania do kadry narodowej.

Dopiero w 2014 roku wyjechał z Niderlandów na rzecz FC Porto, co nie jest wcale tak obcym mu kierunkiem, gdyż piłkarz przyszedł na świat w portugalskim Barreiro. Właśnie z Ligi NOS przechwyciło go występujące wtedy w Premier League Stoke City, jednak z czasem dyspozycja zarówno gracza, jak i całej drużyny pikowała w dół, co skutkowało spadkiem do Championship w sezonie 2017/2018. Obniżony prestiż rozgrywek znacząco wpłynął na wartość rynkową Holendra i ewentualne zainteresowanie ze strony potencjalnych pracodawców.

Bruno Martins Indi w ubiegłej kampanii zagrał w 35 meczach wszystkich rozgrywek. Zaliczył w nich 2 asysty. Wyceniany jest aktualnie na 3,5 miliona euro.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Michał Nadrowski

Źródło:

az.nl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI