Oficjalnie: Fabio Coentrao powrócił do Rio Ave FC

HISZPANIA
PORTUGALIA
TRANSFERY

32-latek ponownie został przekonany przez jego były zespół.

Fabio Coentrao, wieloletni lewy defensor Realu Madryt, z którym zwyciężył dwukrotnie Ligę Mistrzów, po rocznej przerwie (wydawało się, że zakończy karierę) zdecydował się na powrót do klubu, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, czyli Rio Ave. Urodzony w Vila do Conde zawodnik związał się rocznym kontraktem.

Niewiele brakowało, a Portugalczyk mógłby cieszyć się z możliwości występów w Lidze Europy, jednak po niezwykłym spotkaniu finalnie jego aktualny pracodawca musiał uznać wyższość AC Milanu po porażce 8:9 w serii rzutów karnych w ostatniej rundzie eliminacji. Po 120 minutach było 2:2, a Rossoneri wyrównujące trafienie zdobyli za sprawą Hakana Calhanoglu w drugiej minucie doliczonego czasu. Warto wspomnieć, że dostępu do bramki bronił wtedy polski bramkarz, Paweł Kieszek.

Fabio Coentrao w swej ostatniej kampanii dla Rio Ave zagrał w 23 spotkaniach wszystkich rozgrywek. Asystował w nich pięciokrotnie. Jego wartość rynkowa oscyluje w granicach 2,5 miliona euro.