TRANSFERY

Oficjalnie: Felicio Brown Forbes przeszedł do Wisły Kraków


05 PAŹDZIERNIKA 2020, 22:42


FELICIO BROWN FORBES
WISŁA KRAKÓW
RAKÓW CZĘSTOCHOWA
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYRaków Częstochowa sprzedał do Wisły Kraków swojego napastnika, Felicio Browna Forbesa. Kostarykanin podpisał z Białą Gwiazdą dwuletni kontrakt.

Przez cały dzisiejszy dzień spekulowano, czy Forbes przybędzie do Krakowa. Mówiło się bowiem o ofercie z belgijskiego Zulte Waregem. Ostatecznie jednak urodzony w Kolonii, a posiadający kostarykański paszport piłkarz, będzie występował przy ulicy Reymonta. Kwota transferu nie została ujawniona do wiadomości publicznej.

Felicio Brown Forbes do Polski przyjechał w 2018 roku, kiedy to wzmocnił Koronę Kielce. Pierwszy sezon w Ekstraklasie nie był zbyt udany dla snajpera, ponieważ strzelił zaledwie 3 bramki w 20 meczach. W kolejnym sezonie reprezentował już barwy ówczesnego beniaminka Rakowa i zapisał się w pamięci kibiców dużo lepiej, zdobywając 12 goli w 29 meczach, będąc najlepszym strzelcem klubu.

Teraz jednak trener Marek Papszun nie mógł znaleźć dla 29-latka miejsca w składzie, dlatego zdecydowano się na sprzedaż Forbesa. Dołącza do Wisły Kraków, w której ma szansę stać się z miejsca ważnym piłkarzem. Wiślacy od początku sezonu mają problemy ze strzelaniem bramek, z bilansem zaledwie 4 goli w 5 spotkaniach (drugi najgorszy wynik w lidze). Kostarykanin ma być więc lekiem na całe zło Wisły i być może wniesie on ożywienie w drużynie Artura Skowronka.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI