TRANSFERY

Oficjalnie: Nikola Kalinić napastnikiem Hellasu Verona


05 PAŹDZIERNIKA 2020, 19:56


NIKOLA KALINIĆ
HELLAS VERONA
ATLETICO MADRYT
SERIE A
WŁOCHY
LA LIGA
DEADLINE DAYNikola Kalinić opuści definitywnie Atletico Madryt i będzie grał w Hellasie.

O możliwym transferze Kalinicia mówiło się już od kliku dni, lecz dopiero ostatniego dnia okienka transferowego Chorwat faktycznie zmienia klub. Chętną na usługi napastnika okazała się dziewiąta drużyna Serie A poprzedniego sezonu. Nie podano dokładnej kwoty transakcji, wiemy natomiast, że Kalinić związał się z włoskim klubem umową do 2022 roku.

Dla zawodnika będzie to kolejna przeprowadzka do Włoch. 32-latek bowiem wcześniej występował już w AC Milanie oraz w poprzednim sezonie w Romie. Po niezbyt udanym roku na wypożyczeniu w Wiecznym Mieście (19 meczów, 5 bramek i 2 asysty) znalazł się w trudnej sytuacji, gdyż ani Roma nie chciała go w swoim składzie, ani Diego Simeone nie widział dla niego miejsca w madryckiej drużynie. W Hellasie z kolei doświadczony napastnik może mieć więcej okazji, by przypomnieć o swoich umiejętnościach. Szczególnie, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie w klubie z Werony był Samuel Di Carmine, który strzelił zaledwie 8 goli.

Co prawda główną nadzieją dla fanów Hellasu w tym sezonie w ataku jest 19-letni Eddie Salcedo, wypożyczony z Interu Mediolan rozwijający się talent, lecz Nikola Kalinić również może przyczynić się do ewentualnych sukcesów klubu, strzelając kilka ważnych bramek we włoskiej lidze.

 

 

👀 Kliknij i zaobserwuj najlepszy piłkarski Instagram: @nowinki_transferowe 📸Wiktor Kępiński

Źródło:

hellasverona.it


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI